• Wolne reprezentacje: , , , , , ,
Witaj! Logowanie Rejestracja

Ankieta: Jak oceniasz artykuł w skali od 1/5
Nie posiadasz uprawnień, aby oddać głos w tej ankiecie.
1/5
0%
0 0%
2/5
9.09%
1 9.09%
3/5
0%
0 0%
4/5
27.27%
3 27.27%
5/5
63.64%
7 63.64%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Ocena wątku:
  • 1 głosów - średnia: 3
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tytuł: 'Outsiderzy' - #10 Belgia
Tryby wyświetlania wątku
"Outsiderzy" - cykl, w którym przedstawiam słabsze, zaczynające dopiero swoją przygodę ze skokami narciarskimi reprezentacje.

Belgia – kraj który ze skokami ma niewiele wspólnego. Posiada on póki co amatorów, którzy dotąd nic wielkiego nie osiągnęli. W tym kraju brakuje jeszcze kibiców, którzy nie interesują się tym sportem. Lecz może zdoła się to przełamać, gdyż w Belgii zagoszczą zawody Fis Cup, które odbędą się w pierwszy weekend sierpnia. Aktualna kadra nie jest szeroka (4 zawodników, 3 zawodniczki, 2 juniorów i 2 juniorki) i aktualne wyniki oraz morale zespołu nie są najlepsze. Rekord Belgii ustanowił Jeno Farinon, który 16 lutego 2020 roku w zawodach PŚ w Vikersund wyfrunął na odległość 217,5m. Póki co wydaje się, że wszyscy menagerowie traktowali Belgię przejściowo, (najdłużej prowadził tą reprezentacje Nikson, który wytrzymał niecałe 3 miesiące) aby się wybić i popłynąć na szeroką wodę. Sponsorem Głównym Belgii jest w tym sezonie Robert Bosch GmbH, a Technicznym Wed'ze. W sztabie możemy znaleźć niegdyś świetnego skoczka, jakim był Robert Kranjec.

Jednakże już od kwartału tą kadrę prowadzi młody, jeszcze niedoświadczony szkoleniowiec Skoczek123. Ma on wyprowadzić na prostą skoki narciarskie w tamtym kraju, co jest nie lada wyczynem. Kadra, którą tam zastał, nie jest odpowiednio wytrenowana i bez większych sukcesów.

Szkoleniowiec na szczęście zgodził się na wywiad, na który serdecznie zapraszam.

Bartoloneo:  Witam serdecznie, czy możemy zaczynać?

Skoczek123: Dzień dobry, możemy zaczynać.

B: Ponad 3 miesiące temu zostałeś menagerem Belgii, opowiedz nam o tym jak Ci się tu pracuje i czy dogadujesz się z zawodnikami?

S: To były naprawdę fajne 3 miesiące. Przez ten czas dużo się nauczyłem i zebrałem doświadczenie. Z kadrą się bardzo dobrze porozumiewam po francusku.

B: Kto według Ciebie ma papiery na zrobienie wielkiej kariery i kto w przyszłości będzie odnosił sukcesy?

S: Zdecydowanie papiery na dobrego skoczka a raczej skoczkinie ma Dorien Van Den Driesche. Ona jak zadebiutowała w tym sezonie w pucharze kontynentalnym od razu w jednym z konkursów zdobyła punkty. Tydzień później poleciała na LGP w Zakopanem i w jednym z konkursów zajęła 29 miejsce. Tak się cieszyłem jakbym wygrał milion w totolotka. Papiery na dobrą skoczkinie ma też 14-letnia Lucie Raes, która w zeszłym sezonie otarła się o podium w FYCk. Co do panów to nie ma oszałamiających talentów ale cała kadra ma szanse coś osiągnąć.

B: Niech nam Pan opowie o rozwoju kadry, co zamierza Pan zrobić aby reprezentacja zaczęła piąć się w rankingu?

S: Co tu można zrobić? Trenować. Mam rozplanowany plan treningowy na ten sezon i sądzę, że końcówka sezonu będzie zadowalająca. Też ważne jest to, żeby menadżer dał swoim skoczkom radość ze skakania.

B: Jakie są Pana cele, co chce Pan osiągnąć i w jakie miejsca w rankingu oraz na imprezach, które odbędą się w tym sezonie Pan celuje?

S: Nie chcę gwiazdy z kosmosu. Trzeba iść małymi kroczkami. Nie mam większych celów. Największymi celami będą w tym sezonie imprezy juniorskie i FIS challenger cup.

B: I na koniec czy zamierza Pan zostać w Belgii na dłużej czy to tylko okres na wybicie się aby przejść do lepszej reprezentacji?

S: Mam plany napisać CV na Estonie mimo tego że mam dużo planów z Belgią ale to jest do przemyślenia.

S: Bardzo dziękuję za wywiad.

B: Ja również dziękuje za wywiad i za poświęcony czas.

Dziękuje czytelnikom za przeczytanie dzisiejszego mojego debiutanckiego artykułu i do zobaczenia.
Od: 25.11.2019 Do: ……. - Dania

Odpowiedz
Bardzo fajny artykuł jak na debiut to świetny wynik☺
Od: 1.12.2019  Do:......   Wielka Brytania

Odpowiedz
To co napisałeś o Belgii to niestety prawda Ale ma tam jakieś małe sukcesy
Reprezentacje

2020-04-15 - .............  Belgia

Odpowiedz
(07-18-2020, 03:38 PM)Skoczek123 napisał(a): To co napisałeś o Belgii to niestety prawda Ale ma tam jakieś małe sukcesy
Racja ale wierzę że to zmienisz
Od: 25.11.2019 Do: ……. - Dania

Odpowiedz
Bardzo dobrze napisany artykuł
25.03.2020r.-19.04.2020r. Pakistan
Sukcesy Punkty w LGP i LFC
19.04.2020r.-......... Turcja

Cele na ten sezon
Wzięcie dotacji Big Grin
25miejsce w rankingu FIS
Wyciągnięcie kobiet
Regularne punktowanie moich zawodników
Wzrost popularności sportu w moim kraju
Wysłanie najlepszych  moich zawodników na najlepsze treningi.
Zakontraktowanie 2 juniorek
Wystawienie drużyny na imprezach specjalnych

Odpowiedz
"Mam plany napisać CV na Estonie"

Szef raczej nie jest zadowolony z takiej deklaracji w mediach Wink
16.11.2019 - obecnie - Holandia [Obrazek: ned.png] (1* -> 2*) (miejsca w ran. FIS: 30)

Odpowiedz
(07-18-2020, 05:54 PM)ppkos napisał(a): "Mam plany napisać CV na Estonie"

Szef raczej nie jest zadowolony z takiej deklaracji w mediach Wink
To było napisane jeszcze przed tym jak powiedziałem że nie mogę opuścić Belgi A poza tym jest jeszcze cytat ,,ale to sprawa do przemyślenia"
Reprezentacje

2020-04-15 - .............  Belgia

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości